Silkroad Dual Axe Rehberi

DuaL Axe
Dual axe, saldırıları genelde combo olan, rakibini stunlayabilen bir çardır. Abnormal statülere karşı koruma sağlayan pasifiyle diğer warriorlardan ayrılır.

Kasarken DuaL Axe
Dual axe diğer warriorlar gibi yavaş kasılsa da vuruşları hızlı kombolardır. Bu bize biraz avantaj sağlar. 2H gibi vuruşları ağır değildir ama 2H kadar da güçlü vuramaz. Combolar sayesinde pek sıkılacağınızı sanmıyorum.40lwlde açılan kendi etrafında dönerek yaptığı combo gerçekten göze çok hoş gelmektedir. axe seri arasında bekleme payı yok gibi bir şey. bir combodan sonra anında diğerine geçiyor.
Ama şunu da belirtmem lazım. Kesinlikle sabır isteyen bir çar. 40lvla kadar biraz zorlanabilirsiniz. 40lvl sini açtıktan sonra taklamakana kadar rahatsınız. Taklamakana geçince de üstünüzü biraz sağlamlaştırıp güzel kasma alanları bulmanız lazım.
2. serideki warrior buffları sayesinde de partylere rahatlıkla girebilirsiniz.

Giysi Seçimi
Çoğu canavar fiziksel vuruyor ve bu yüzden bence armor giymelisiniz. armor belki sizi yavaşlatabilir, ama bard ile bu durumu kapayabilirsiniz. mümkün olduğunca fiziksel vuran canavarlarda kasın. armor giymemizin en önemli sebebi ise gerçekten çok yakışıyor ilerki levellerde. 10degree armor hakkındaki sözümü geri aldım. Oyunda iyice baktım da çar medieval II' den çıkmışa dönüyor gerçekten yakışıyor öküz kasklığı takınca

Silahımız
Silahımız tabiki de dual axe. fakat 2H ve ya 1H serine verip o silahları da kullanabilmemiz mümkün.

Serimiz
Serimiz Melee Warriordur.

alt


Kırmızı ser kasarken kesinlikle lazım olan ser.
Turuncu ser kasarken pek lazım olmayan,isteyenlerin açabileceği ser.
Sarı ser yardımsever arkadaşların açabileceği ser. gerçekten güzel bufflar var bu sarı serin içinde. ama bu sarı seri kendimize kullanamıyoruz
Gri ser bana göre 1 kez uplasanız yetecek ser.

Frenzy buster
Taunting Target: Yaratığın ilgisini belli bir uzaklıktan kendi üstünüze çekmeye yarar. kasarken bu s yerine bence "Sprint Assault" si kullanılabilir. hem stun olasılığı var, hem de vuruş gücü var.
Vital İncrease: Canınızı arttırıp, vuruşunuzu azaltan bir sdir. Wizardlara karşı çok işinize yarayacak bir s. Wizzler bildiğiniz gibi genelde tek atıp tek yiyor. hele bide sizin üzerinizde armor olacak. işte bu buffı basıp wizardın karşısına çıktığınızda tek yemeyeceksiniz ve onu yere sereceksiniz.
Descry: Görünmezleri görme sidir. pvp, job ve CTF'da işinize yarayabilir. isteyenler gerek yok deyip editlenmiş pk2 de kullanabilir.
Sprint Assault: Rakibe bellibir uzaklıktan ışınlanarak vurur. stun yapma ihtimali vardır. kasarken sizi hızlandırabilir ve pwpde özellikle uzaktan vuran çarlara karşı kullanabilirsiniz. vuruş gücü biraz düşük ama stun kb hız kattığı için oldukça gerekli bir s. unutmayın sizin 2H gibi yatır-batırınız yok. sizin en önemli silahınız stun.
Iron Skin: En önemli bufflarınızdan biri. 45 sn.liğine size muazzam fiziksel defans veriyor. pwp'de, jobta ve giantlarda çok işe yarar. bu s ve "Mana Skin" sayesinde isterseniz cleric yerine bardı açıp daha hızlı kasılabilirsiniz. ama hem bu si hem de clericden bless speeli açarsana pwpde kolay kolay yatmazsınız.
Howling Shout: Taunting Target'in gelişmişidir. Aynıanda 5 yaratığı çağırabilirsiniz.
Mana Skin: 45sn.liğine muazzam magical defans verir.

Guard Barrier
Pain Quota: Alınan hasarı kişiler arasında belli bir oranda paylaştırır. Partilerde ve jobta işe yarar. kendi üzerinizde kullanamazsınız.
Physical Fence: Kendi üzerinizde kullanamazsınız. Buffı verdiğiniz kişinin aldığı fiziksel damagenin bir kısmı size gelir.
Magical Fence: Bir önceki sin Magical versiyonudur.
Protect: Adı üzerinde koruma. mob, bu buffı verdiğiniz kişiye dalacağına size dalıyor. wizz arkadaşlarınıza çok yardımı olur.
Physical Screen: Kendi üzerinizde kullanamazsınız. Verdiğiniz kişiye muazzam Fiziksel defans verir.
Magical Screen: Bir önceki sin Magical versiyonu.

Dual Lord
Dual Arms: Fiziksel atak gücünüzü uplandıkça arttıran pasif skil. MAX
Dual Defence: Fiziksel Defansınızı uplandıkça arttıran pasif s. MAX
Accuracy: Hit Ratio miktarınızı uplandıkça arttıran pasif s. MAX
Protection: Abnormal Statülere karşı koruma sağlayan pasif s. MAX

Dual Axe
Down Cross: İlk atak skiliniz. Yerde yatana P fazla damage veriyor. ilerki serin açılması için gerekli değil. ister MAXlayın isterseniz gerekene kadar kullanın, sonra kapayın. biraz yavaş bir s.
Double Twist: İkinci atak siniz. ikili kombodur. Stun yapma olasılığı vardır.
Axis Quiver: Atak si değildir. P stun ihtimali vardır. bence gereksiz.çünkü çoğu kez resist oluyor. 1 kez uplayın yeter. isteyen MAXlayabilir.
Dual Counter: 20levelde açılan gayet kullanışlı atak sinizdir. 3lü kombo yapar. MAX
Crisis Rush: 40lwlde açılan,kendi etrafında dönerek vuran çoook havalı bir combo. MAX
Sudden Twist: 60levelde açılır. "Double Twist"in gelişmiş versiyonu. MAX
Deadly Counter: 70 levelde açılır. 3lü combodur. rakip abnormal statüdeyse daha fazla hasar verir. "Dual Counter"ın gelişmiş versiyonu. MAX
Crucial Rush: 80levelde açılan 5li kombodur. "Crisis Rush"ın gelişmiş versiyonu. MAX

Bazı Taktikler
Job Thiefseniz basın iron skin mana skin. yan siz cleric ise önce bless, o biterse iron skin mana skin basın. berserk modu açın girin hunter ve traderlara. eğer sayıları çok fazlaysa ve max lvl Full Farmed itemleri iyi dizilmiş çarlar ise yardım almanızda fayda var. eee 1 elin nesi var, 2 elin sesi var...
Trader ve ya huntersanız vital increase ve descry özellikle wizard thieflere karşı size yardımcı olur.
2. serideki bufflar da hangi meslekten olursanız olun arkadaşlarınızı korumada çok işinize yarayacak.
Pvp'de sprint assault skilini ilk başta kullanın. stun kb özelliği çok işinize yarayacak. eğer karşıdaki stun olmadıysa ardından "sudden twist" vurun.bunda büyük ihtimalle stun olur zaten. daha sonra da "Deadly Counter" ve "Crucial Rush" vurun. daha sonra tekrar "sprint assault" diye devam edebilirsiniz. wizzlere karşı "vital increase"yi kullanın.

Yan S
Cleric Kesinlikle daha sağlam olursunuz. amma ve lakin çok ağır kalacağınızdan speed scrollü almanız gerekecektir.
Bard Clerice göre daha hızlı kasılırsınız fakat cleric kadar sağlam olamazsınız. PvP'de warlock ve clerice göre kötüdür.
Warlock Pvp'ye yönelik bir build diyebiliriz. Warlock debufflarından fazla etkilenmediğiniz düşünülürse etkili olabilir. Ama kasılması bard ve clerice göre daha zordur. çünkü hem defansı cleric kadar değildir, hem de ne noise'i ne de moving march'ı vardır.

Eklenme: 02.04.2012

İzlenme: 718

Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi