League Of Legends

Ürünler Fiyat Stok Adet Sepet
400 Riot Point TR
10 TL
840 Riot Point TR
20 TL
1780 Riot Point TR
40 TL
3620 Riot Point TR
80 TL
6450 Riot Point TR
135 TL

Siparişleriniz:

 

Sihirdar Vadisi'nde Başlarken

Lig'de, kötü yürekli dahilerden masal canavarlarına kadar akla gelecek gelmeyecek her çeşit şampiyon var. Farklı şampiyonlar farklı rollere ve stratejilere uygun. İlk denediğin şampiyon oyun tarzına uymazsa üzülme, başka birini dene!

 

Şampiyonunu kontrol etmek

Şampiyonları yönetmek için, gerçek zamanlı strateji oyunlarındakilere benzeyen bir kontrol şeması kullanılır.

Şampiyonunu yürütmek için, gitmesini istediğin yere sağ tıkla

Bir rakibe saldırmak için, rakibine sağ tıkla

Büyü yapmak için büyünün simgesine sol tıkladıktan ya da klavyedeki tuşuna (Q, W, E ya da R) bastıktan sonra hedefine sol tıkla

Kontrolleri Seçenekler menüsünden değiştirebilirsin

 

Koridorlar

Üssünü rakibinkine bağlayan üç tane yol vardır. Bunlara koridor denir. Karşı takımla bu yollarda karşılaşırsın. Oyunu kazanmak için, oynadığın koridorda ilerleyip karşı takımı geriletek rakip üssüne girmeli ve merkezini yok etmelisin.

 

Minyonlar

Minyonlar yapay zeka tarafından yönetilen, merkezde oluşup her koridordan rakibin üssüne doğru yola çıkan, bu sırada rastladıkları rakiplere saldıran askerlerdir. Bir minyonu öldüren vuruşu yaparsan, altın kazanırsın. Minyonlar birbirleriyle savaşmayı yeğler, ama şampiyonun koridorda tek başınaysa ona saldırırlar. Ayrıca yakınlarındayken onların takımından bir şampiyona saldırırsan, hedef değiştirip sana dönerler. Özellikle oyunun başlarında, kalabalık bir minyon dalgasının gücünü küçümseme!

 

Kuleler

Kuleler her koridorda bulunan, eşit aralıklarla ateş eden ve kendilerine yaklaşan rakipleri ölümcül enerji toplarıyla vurarak cezalandıran savunma yapılarıdır. Minyonlar gibi onlar da sana değil diğer hedeflere saldırmayı tercih eder, ancak menzili içinde onun takımından bir şampiyona saldırırsan veya menzilindeki son hedef sen isen, sana saldırır. Kule altında şampiyonlara saldırmaktan sakın.

 

İnhibitörler

Haritanın iki tarafında da, her koridorun üsle birleştiği noktada inhibitör adlı bir yapı bulunur. İnhibitörü yok etmek, senin üssünden her yeni minyon dalgasıyla beraber güçlü bir süper minyon çıkmasını sağlar. Süper minyonlar çok dayanıklıdır ve rakibin merkezine yaptığın saldırının ön saflarında durmak için çok faydalıdırlar. İnhibitörler yıkıldıktan sonra beş dakika içinde yeniden devreye girer. Bu süreyi yararına kullanarak oyunu ilerletmeye bak.

Rakibin üç inhibitörünü de yok edersen, tüm koridorlarda her yeni minyon dalgasına iki yeni süper minyon eklenir.

 

Merkez

Her üssün ortasında bir merkez bulunur. İki kule tarafından korunan merkez, belirli aralıklarla her koridora yollanan minyon dalgalarını üreten yapıdır. Bir takım karşı takımın merkezini yok ettiğinde, oyun biter ve takım zafere ulaşır.

 

Eşyalar

League of Legends'da şampiyonun rakibin birimlerini öldürüp yapılarını yıktıkça altın kazanır. Bir minyonu öldüren vuruşu yapmak, bir şampiyonun katledilmesine yardımcı almak ve bazı rünlerle eşyaları kullanmak gibi ek gelir elde etme yolları vardır. Kazandığın altınla, başlangıç platformunun yanındaki dükkandan eşyalar alabilirsin. Dükkanın kendisine ya da ekranda toplam altın sayının yanındaki düğmeye tıklaman yeterli..

Eşyalar satın alınır alınmaz bonus vermeye başlar, takmaya gerek yoktur.

Farklı şampiyonlara ve farklı oynanış tarzlarına farklı eşyalar gerekir. Alacaklarını, stratejin belirleyecektir.

En güçlü eşyalar daha ufak eşyaların bir araya gelmesiyle oluşur. Bu ufak eşyaları almaktan çekinme.

İksirleri, totemleri ve etkinleştirilebilir gücü olan eşyaların bu güçlerini kullanabilmek için üstlerine tıklayabilir ya da klavyende 1-6 arası tuşlara basabilirsin.

 

Orman

Koridorların arasında, tarafsız canavarlarla dolu bir alan olan orman bulunur. Bu canavarlar rakibin üssüne saldırmaz, ancak onları yenerek ek altın ve özel geçici güçlendirmeler elde edebilirsin. Oyunculardan biri "ormancı" rolünü üstlenerek, bu canavarları başlıca gelir kaynağı haline getirebilir. Ormancılar genellikle koridorlar arasında gezinerek, ihtiyacı olan koridora yardıma gider.

 

 

Eğitim Oyunu Oyna

Yapay Zekâya Karşı Oyna

Eğitim maçlarını tamamladıktan sonra, diğer sihirdarlarla güç birliği edip 5 kişilik bir takım halinde bilgisayarın yönettiği botlara karşı savaşabilirsin. Eğitim oyunlarında verilen görevlerle ve önerilen stratejilerle yönlendirilirken, bu oyunda rakip şampiyonlarla nasıl karşılaşacağınızı, haritadaki önemli noktaları nasıl alacağınızı ve koridorları nasıl ilerletip maçı alacağınızı takım arkadaşlarınla birlikte kararlaştırman gerekir.

 

Neden Yapay Zekâya Karşı?

Yapay Zekaya Karşı modu, yeni bir şampiyon öğrenmek veya takımınla yeni bir strateji denemek için idealdir. Eğitim oyunlarının aksine, yapay zekaya karşı oynadığında diğer sihirdarlarla etkileşime geçersin ve oyun yapay zekanın zorluğunu becerilerine göre ayarlar. İster ilk ister yüzüncü oyununu oynuyor ol, diğer sihirdarlarla kaynaşmak için ideal bir yerdir.

 

Yapay Zekâya Karşı Oyun Başlatmak

PvP.net istemcisinin üst kısmında, ortada bulunan Oyna düğmesine tıkla. Geldiğin ekranda sol taraftaki listeden Yapay Zekaya Karşı seçeneğini seç. Sihirdar Vadisi haritasını ve istediğin zorluk seviyesini seç. Daha sonra ister arkadaşlarını davet ederek bir takım kur, istersen eşleştirmeyle otomatik olarak bir takıma gir.

Botların ötesine geçmek

Başlangıç, Orta Derece ve Daha Fazlası

League of Legends'da neredeyse her şampiyonun bir botu olmasına rağmen, yapay zekaya karşı oynamak gerçek insanlarla karşı oynamakla kıyaslanamaz bile. O meşhur Annie Bot bile stratejilerine gerçek bir insanın olabileceği gibi adapte olamaz.

Sonraki bölümlerde, nasıl çevrim içi arkadaşlar edinip insan rakiplere karşı oynayabileceğin anlatılıyor. İster takımla, ister tek başına kuyruğa giriyor ol, eşleştirme sistemimiz seni, denk yetenek seviyesindeki sihirdarlarla eşleştimek üzere tasarlanmıştır. Yeteneklerin arttıkça, rakiplerinin yetenekleri de artar. 30. seviyeye geldiğinde, istersen Dereceli oyunlara girebilirsin.

 

Arkadaşlarınla özel oyun oyna

Özel bir oyun başlat

PvP.net istemcisinin üst kısmında ortada bulunan Oyna düğmesine tıkla. Soldaki seçeneklerden istediğin özel oyun türünü seç. Oluştur'a tıkla. Sihirdar Vadisi'ni seçip oyununa bir isim ver. Arkadaş listende lobiyi doldurmaya yetecek kadar oyuncu varsa, şifre koyup oyunu kapatabilirsin. Oyunu doldurmak istersen bot ekleyebilir ya da tanımadığın sihirdarların da gelmesi için açık bırakabilirsin. İşin bittiğinde, arkadaşlarını davet etmeye başlamak için Oyunu Oluştur'a tıkla.

Arkadaşlarınla Özel oyun oynamak, gerilimin az olduğu bir ortamda diğer oyuncularla mücadele etmeye başlamak için harika bir yoldur.

Sadece arkadaşın olan oyuncuların girmesini sağlamak istiyorsan, açtığın özel oyunları şifreyle koruma altına alabilirsin

Bir oyunu doldurmak için daha fazla oyuncu gerekiyorsa, iki tarafa da bot ekleyebilirsin

Çatışmaya girerken

İster arkadaşların için kurduğun özel bir oyunda, istersen beceri seviyeniz yakın olduğu için otomatik eşleştirmeyle girdiğin bir oyunda ol, League of Legends maçları hatırlanası anlarla ve göze göz dişe diş çatışmalarla doludur. Burada, çeşitli oyun modlarına nasıl başlayacağını öğreneceksin.

Unutma, arkadaşlarınla oynamak çok daha zevklidir. Onları da eğlenceye mutlaka davet et!

 

Eşleştirmeye Girmek

Eşleştirme sırasına girmek için oyun istemcisinin üst kısmında, ortada bulunan kırmızı Oyna düğmesine tıkla. Ardından, açılan seçenekler arasından tercih ettiğin oyun türünü seç. Haritanı seçtikten sonra istersen başka sihirdarlar davet ederek kendi grubunu oluşturabilir, istersen de eşleştiricinin sana takım arkadaşı bulmasını bekleyebilirsin.

 

Arkadaşlarını Oyuna Eklemek

Grup halinde oynamayı seçersen, Grup başlığı altında "Takım arkadaşlarımı davet edeceğim" seçeneğiyle diğer sihirdarları çağırabilirsin. Kimleri davet edeceğine, bu düğmeye tıkladıktan sonra açılan oyun lobisinde karar verebilirsin. Potansiyel arkadaşlarını seçmeyi bitirdiğine,

League Of Legends (LOL) 

League of Legends şuan için dünyanın en çok oynanan online oyunudur. Bir çok ülke için sunucu ve dil desteği vardır. Resmi olarak 8 serveri bulunmaktadır.

League of Legends oyuncuları tarafından kısaca LoL olarak adlandırılmaktadır. 4 farklı harita da bir çok modda oynanmasının yanı sıra zaman zaman firma ek etkinlikler de sunabilmekte ve oyunu renklendirmektedir. 

Türkiye için oyunu değerlendirmemiz gerekirse 13-30 yaş arası oyuncu kitlesine sahip olan oyunda şuan 123 şampiyon mevcut ve her geçen gün yeni şampiyonlar çıkartılmaktadır.

Oyun zafer ve yenilgi sonucuna bağlı olarak İtibar puanı kazancı sistemi ile işlemekte ve oyuncular İtibar puanı biriktirerek mevcut karakterlerden satın alıp kullanabilmekteler.


lol1

 

LoL geçmişine baktığımızda bence Blizzard firmasının Warcraft Frozen Throne oyununda en çok oynanan ve oyuncuları dilerse network den ya da online olarak karşılaşabildiği DOTA haritasından esinlenmiştir.
Minimum Sistem Gereksinimleri
2 GHz İşlemci
2 GB RAM
750 MB kullanılabilir sabit disk alanı

Shader 2.0 sürümü yetenekli ekran kartı

DirectX 9.0 uyumlu ekran kartıWindows XP , Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 ve Mac OS  
Önerilen Sistem Gereksinimleri3 GHz işlemci4 GB RAM750 MB boş sabit disk alanıGeForce 8800 veya eşdeğeri ekran kart
ıYüklü en son hizmet paketi ile Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 en son hizmet paketi yüklü olan veya Mac OSMicrosoft .
NET Framework son güncellemeAdobe Air son sürümü bağlamak için gereklidir

 

Oyun indirme link’ine erişim aşağıdaki link’e tıkladı mı erişe bilirsiniz.
Üye ol adresine girdiğiniz bulunduğunuz ülke serverini indirme sayfası açılacaktır, dilerseniz farklı serverları da seçip kurabilmektesiniz.

Oyunu indirmenizin ardından oyuna kayıt olma işlemlerinizi tamamlayarak oyuna başlıyorsunuz. İlk defa oluşturulan her hesap oyun için acemi kullanıcı olarak nitelendirilmekte ve oyun başında dilerseniz iptal edebileceğiniz bir eğitim oyunu vermektedir.
Tutorial bölümünde şampiyonların ve summoner yeteneklerini kullanmayı öğrenirsiniz.
4 farklı oyun çeşidi ile oyun oynamanın zevkine varacaksınız:

lol2

Dereceli oyun: 30. seviye ve en az 16 şampiyon sahibi olduğunuzda oynanabileceğiniz oynama modudur. Zafer ve yenilgileriniz ile rütbeniz ortaya çıkar. Oyun içerisinde zafer sayınız ve rütbeniz diğer oyuncularca görülmektedir.
Rütbe sınıflandırması, en alttan başlarsak Drecesiz, Bronz, Gümüş, Altın, Platin, Elmas, Usta ve Şampiyon şeklindedir. Şampiyon olmak için dünya çapındaki turnuvaları yenmek gerekir.

Normal Oyun: İstediğiniz seviyede oynayabilirsiniz.

Co-op vs Ai Game: Botlara karşı oyunu öğrenmemize sağlayacak oyun modudur
Özel: Diğer oyuncularla arası özel oyunlar oluşturabildiğiniz özel oyun odaları modudur.

Oyuna başlamak için Oyna butonuna tıklayın


lol3


Oynamak istediğiniz modu seçerek tek başına oyuna katılacaksanız Tek butonunu, arkadaşlarınızı da davet ederek oynayacaksanız Grup butonunu tıklayın


lol4

Sizle oynayabilecek sizin rütbe ve seviyenizdeki oyuncularla eşleşmenizi sağlayacak maç arama işlemi başlar

lol5

Uygun maç bulduğunda kabul etmenizi bekler

lol6

Kabul ettiğinizde ya şampiyon seçersiniz ya da seçtiğiniz oyun moduna bağlı olarak rast gele bir şampiyonu oyun size verir, yeteneklerinizi ayarlayarak hazıra tıklarsınız.
Diğer oyuncularda hazır olduğunda ya da geri sayım bittiğinde oyun başlar

lol7

Oyun başlangıç ekranında rakiplerin sahip olduğu şampiyonlarda listelenirBase de başlarsınız oyunSatıcıdan item yani eşyaları alarak şampiyonunuzu geliştirir ve düşmanlarınızı öldürürsünüzOyun tamamen takım oyunu ve takım stratejisi ile kazanılabilmektedir. Takımca baskınlar, pusular yapılarak hem çok zevk alabilir hem de birçok zafer elde edebilirsiniz. Oyun içerisinde öldürdüğünüzde size ya da tüm takımınıza ek özellikler kazandıran bir çok orman yaratığı mevcut, orman ve koridorlarda saklanabileceğiniz birçok çalı mevcut ve siz ve takımınızın seçtiği şampiyonların yeteneklerine bağlı olarak bir çok strateji üretebilirsiniz.

Oyunun amacı düşman kuleleri yıktıktan sonra nexus’unu yani merkezini yıkmaktır.

 

Oyun içinde geçen bazı kısaltmalar var.

Başlıca kısaltmalar ve anlamlarını da sizinle paylaşmak istedim
Op: Overpowered > Güçlü kahramanlar.
Feed-Feeder > Feed – oyundaki oyuncunun ölmesi ile karşı ekibe altın kazandırmak. Feeder da öldüren oyuncu.
Base: Ana mekana verilen isim
Ap: Ability Power (Yetenek Gücü)
Ad: Attack Damage (Saldırı Hasarı)
Hf: Have fun (İyi eğlenceler)
Gj: Good job (İyi iş, aferin)
Gl: Good luck (İyi şanslar)
Noob (Acemi oyuncu)
Farm ya da Minyon: Minion (destek güç) öldürerek Level ve para kasarsınız.
Jungler: Warwick gibi heroların orman yaratıklarını öldürmek.
Caster: Normal saldırıdan çok skillerle saldıran şampionlar
Carry: Takımın taşıyıcısı
Fb: First Blood > İlk kill yapan şampion. (Ekstra altın alır)
SS : Rakip oyuncuların etrafta gözükmemesi
Care: Dikkat et Re= Kaybolan biri oyuna geldiğinde söylenir.
B: Back > Geri çekil
ME: Mana End (Mana bitti)
Lane: Koridor
Top = yukarı laneMid : Orta lane
Bot= aşağı lane
İmba: İmbalanced (Güçlenen şampiyon için söylenir)
Brb= Baseye gidiyorum, dönücem
Stfu= Küfürlü olarak sus demektir.
Supporter: Yardımcı, destek şampiyonudur. ADC yani yüksek hasar veren şampiyonu gözetir.
Tank: Canı (Defansı güçlü olan şampiyondur)
Silencer: Rakibin beceri kullanamamasını sağlayabilen şampiyondur
Stunner: Rakibi belirli bir süreliğine dondurabilen şampiyondur
Harass: Rakibi lane de minyonlardan uzak tutarak xp ve altın kazanmalarını engellemek
ADC: Bir anda yüksek hasar verebilen şampiyondur.
Rush: Kullerden birine aniden saldırarak yıkmak
Push: Bir bölgedeki minionları öldürerek kuleye saldırmak
Turret: Heykeller
Baron: Oyun içerisindeki en büyük orman yaratığıdır. Kesen takımın minyonlarının ve oyuncularının atağı, yeteneği, defansı beli bir süre için artar.
Gank: Bir bölgeye aniden saldırmak.AFK: Bilgisayar başında olmayan, oyundan düşen ya da bilerek oynamayan oyuncuya denir.

Copyright © 2014 Sitenin hakları saklıdır. İzinsiz kopyalama ve alıntı yapılamaz !
Kullanıcı Sözleşmesi